تبلیغات
علیجاه شهربانویی - مزایای همکاری با مشاور بازاریابی

مزایای همکاری با مشاور بازاریابی

دوشنبه 20 اردیبهشت 1395 09:59 ب.ظنویسنده : علیجاه شهربانویی

 
مزایای همکاری با مشاور بازاریابی /معمولا کسب و کارها ( بویژه کسب و کارهای کوچک ) بودجه کافی برای استخدام مدیر بازاریابی و بالطبع راه اندازی بخش بازاریابی در مجموعه خود ندارند. اما از آن مهم تر ، آنها بودجه ای نیز برای هدر دادن در مسیر اشتباه بازاریابی و تبلیغات ندارند. با این وجود، متاسفانه غالب صاحبان و مدیران کسب و کارها تلاش می کنند تا برنامه های بازاریابی و تبلیغاتی شرکتشان را خود انجام دهند و این شیوه نادرست در اغلب موارد ناکارآمد بوده و بجای اینکه بودجه درنظر گرفته شده در این بخش ثمری برای شرکت داشته باشد، معمولا به صورت یک سرفصل هزینه بی تاثیر نمود پیدا میکند.

از آنجا که نام های تجاری معمولا بودجه کافی برای در اختیار گرفتن مشاوران بازاریابی بصورت پاره وقت و یا ساعتی دارند، معمولا این شیوه همکاری با مشاوران تبلیغاتی و بازاریابی توانمند، می تواند سودآوری را برای آنها به ارمغان بیاورد.
باید به یاد داشته باشیم، بازاریابی بسیار فراتر از ارسال کارت پستال یا داشتن یک وب سایت زیبا یا اجرای دم دستی تبلیغات است. بازاریابی موثر، یعنی ترغیب مشتریان به انجام آنچه شما می خواهید صورت پذیرد، در زمان صحیح. و این مساله بسیار مهم است که مشتریان شما احساس کنند، بیشترین ارزش ممکن را از طریق تعامل با شما کسب کرده و شما در کنار آنها ایستاده اید و رضایت آنها را پس از خرید نیز تضمین کرده اید.
انجام چنین نیاتی در کل تلاش های بازاریابی شما و البته اثربخش بودنشان، ساده نیست. این مساله نیاز به  طراحی معیارهای مشخص، پیگیری بازخوردها و البته پیاده سازی یک برنامه ( پلن – plan ) پیچیده دارد. اینجا دقیقا همان جای است که تمام دانش و خلاقیت یک حرفه ای در مشاوره بازاریابی به کار می آید.

در ادامه به برخی مزایای همکاری با مشاور بازاریابی اشاره خواهم کرد:
- مشاورین بازاریابی به شما متذکر می شوند که قبل از شروع یک برنامه بازاریابی به چه ابزارهایی نیاز دارید. آنها نگاه جامعی به بازاریابی دارند.
- مشاوران بازاریابی می تواند بسیاری از اشتباهاتی که صاحبان کسب و کارها در بازاریابی کالاهای خود مرتکب می شوند را اصلاح نمایند.
- مشاور بازاریابی حرفه ای و کارآزموده هدف گذاری های دقیق و قابل درکی را در برنامه های بازاریابی مشخص می کند و سعی می کند به آنها دست یابد.
- مشاور بازاریابی با تجربه صرفا به دنبال بازاریابی مفهومی نیست، بلکه برنامه بازاریابی او شامل محاسبات دقیق عددی و محاسباتی است.
- مشاوران بازاریابی، می توانند تصویر درستی از میزان بودجه ای که در یک برنامه بازاریابی باید هزینه شود را به شما ارائه نمایند.
- مشاور بازاریابی بودجه های مصوب را به بهترین و کاراترین نحو ممکن صرف برنامه های بازاریابی می نماید.
- مشاوران بازاریابی به درک درستی در این باره که چه رسانه هایی بیشترین تاثیر را بر کسب و کار شما دارد، رسیده اند.
- مشاوران بازاریابی می توانند عناصرحیاتی یک پیام بازاریابی قانع کننده را به شما ارائه نمایند.
- مشاور بازاریابی خبره می تواند برنامه های بازاریابی جایگزین برای شرایط مختلف را برای کسب و کار شما طراحی نماید.
- مشاوران حرفه ای بازاریابی معمولا می توانند ساده ترین و کم هزینه ترین راه را برای بازگشت مشتریان قدیمی به شما نشان دهند.
- مشاوران بازاریابی کارآمد می تواند به شما کمک کند تا تبلیغاتی را اجرا نمایید تا بیشترین بازدید و بازخورد را داشته باشد.

مشاور بازاریابی
علیجاه شهربانویی | مشاور بازاریابی | مشاور برندسازی | مشاور تبلیغات

مهم ترین نکته اینکه  بیاد داشته باشید، عقد قرارداد با یک مشاور بازاریابی ، مشاور برندسازی و یا مشاور تبلیغات باید در ابتدای حرکت یک کسب و کار یا ارائه محصول جدید صورت گیرد ، نه زمانی که برنامه های تجربی و غیرعلمی زمینه های شکست کسب و کار را رقم زد و کل کسب و کار را در معرض خطر ورشکستگی قرار داد. مساله این است که:

 مشاور بازاریابی خبره فردی است با دانش و مهارت که می تواند
از امکاناتی که در اختیارش قرار می دهید بهترین بهره را به کسب و کار شما برساند،
او ساحری با چوب جادو نیست که تجارتی ویران شده را حیات دوباره ببخشد.

علیجاه شهربانویی مدیر عامل آژانس تبلیغاتی سان
عضو هیات علمی و مدرس دپارتمان تبلیغات مدرسه کسب و کار بن ژیوار

با عضویت در کانال تخصصی تبلیغات و برندینگ ، مطالب این وب سایت را بر روی تلفن های همراه خود دریافت نمایید. چرا باید تبلیغ کنیم؟ مزایای تبلیغات چیست؟ چرا باید تبلیغ کنیم؟ مزایای تبلیغات چیست؟ قسمت دوم Banner

مشاور تبلیغات | مشاور بازاریابی | مشاور برندسازی
.

مزایای همکاری با مشاور بازاریابی

از اینکه مطالب وب سایت خودتان را با ذکر منبع و ارائه لینک مربوطه باشتراک می گذارید صمیمانه سپاسگزاریم.

سعدیا گرچه سخندان و مصالح گویی / به عمل کار برآید به سخندانی نیست


برچسب ها: مشاور بازاریابی ، مشاور تبلیغات ، مشاور برند ، تبلیغات ، بازاریابی ، طرح بازاریابی ، برنامه بازاریابی ،
آخرین ویرایش: دوشنبه 20 اردیبهشت 1395 10:11 ب.ظ