تبلیغات
علیجاه شهربانویی - مطالب مهر 1394

چگونه فولکس‌واگن می‌تواند شروع به بازسازی برند خود کند؟

پنجشنبه 30 مهر 1394 01:14 ب.ظنویسنده : علیجاه شهربانویی

 

هنوز چند هفته از رسوایی بزرگ شرکت فولکس واگن نمی گذرد و همانگونه که مستحضرید ارزش سهام این شرکت بشدت افت کرده است و میزان محبوبیت آن به خاطر فریبکاری بزرگ شرکت کاسته شده است. در این میان مدیران شرکت باید برای بازسازی برند این غول صنعت ماشین سازی چه راهکارهایی را درپیش گیرند؟ ادامه مطلب
علیجاه شهربانویی  مشاور بازاریابی | مشاور برندینگ | مشاور تبلیغات
لینک کانال تبلیغات در تلگرام : (https://telegram.me/alijahsh)

بازسازی برند

برچسب ها: برندسازی ، بازسازی برند ، برند ، مدیریت برند ، برندینگ ، سید محمد رضا باطنی ، علیجاه شهربانویی ،
آخرین ویرایش: پنجشنبه 30 مهر 1394 01:29 ب.ظ

 

بازاریابی ، تعریف از نگاه بزرگان این رشته

شنبه 25 مهر 1394 07:52 ب.ظنویسنده : علیجاه شهربانویی

 

مقدمه:  شاید بارها تعاریف مختلفی از بازاریابی را در کتب مختلف خوانده باشیم و یا از اهل فن شنیده باشیم. با این وجود اطلاع از نظر برخی از کارشناسان برجسته این رشته یا کارآفرینان موفق جهان خالی از لطف نیست. نکته مهم تر اینکه هرچند این مطلب با تعریف رسمی انجمن بازاریابی آمریکا آغاز میشود اما در ادامه تعاریف غیر رسمی، حسی و برآمده از تجربیات سالیان بزرگان باعث ارائه دیدی مطلوب به خوانندگان می گردد. در این زمینه از وبلاگ سرکار خانم هایدی کوهن (Heidi Cohen) نیز استفاده شده است. ایشان هم از فعالان و برجستگان رشته بازاریابی بحساب آمده و دارای کارنامه کاری و تحصیلی درخشان در این زمینه هستند. ادامه مطلب


علیجاه شهربانویی  مشاور بازاریابی | مشاور برندینگ | مشاور تبلیغات

لینک کانال تبلیغات در تلگرام : (https://telegram.me/alijahsh)

 


برچسب ها: بازاریابی ، تعریف بازاریابی ، علیجاه شهربانویی ،
آخرین ویرایش: شنبه 25 مهر 1394 08:20 ب.ظ

 

اف سی بی ، یک و نیم قرن تبلیغات و بازاریابی

پنجشنبه 23 مهر 1394 11:09 ب.ظنویسنده : علیجاه شهربانویی

 

در این نوشته به معرفی شرکت اف سی بی ( FCB ) می پردازم. این شرکت که یکی از بزرگترین مجموعه های تبلیغاتی و بازاریابی است، یکی از بخش های مهم گروه ( IPG ) است. حدود ۸۶۰۰ پرسنل این شرکت در ۹۰ کشور مشغول ارائه خدمات گوناگون مشغولند و این آمار نشانگر نقش غیرقابل انکار اف بی سی در حوزه بازاریابی و تبلیغات است.
اف بی سی ، که در گذشته های دور با نام بنیانگذرانش، لرد و توماس ( Lord & Thomas ) شناخته می شد، سومین شرکت کهن تبلیغاتی است. نزدیک به یک صد و چهل سال پیش این شرکت تبلیغاتی  در سال ۱۸۷۳ بوجود آمد.

اف سی بی

اف سی بی، در طرحی بدیع به کمک جدول تناوبی مندلیف، شرکت لگو را تبلیغ می کند

آلبرت لاسکر (Albert Lasker ) در سال ۱۸۹۸ به عنوان کارمند به این شرکت آمد اما میزان تلاش او بقدری شگفت آور بود که در نهایت شرکت را به تملک خود درآورد. میزان نبوغ لاسکر در این حرفه به حدی بود که او را “پدر تبلیغات مدرن” می خوانند. حضور افرادی چون او در عرصه تبلیغات و فعالیت این شرکت تا ۱۹۴۲ در شیکاگو در کنار دیگر بزرگان ، باعث شد که شیکاگو در کنار نیویورک به عنوان مرکز صنعت تبلیغات معرفی گردد. ادامه مطلب

علیجاه شهربانویی  مشاور بازاریابی | مشاور برندینگ | مشاور تبلیغات

لینک کانال تبلیغات در تلگرام : (https://telegram.me/alijahsh)


برچسب ها: شرکت تبلیغاتی ، شرکت تبلیغاتی اف سی بی ، نقد تبلیغات ، بررسی تبلیغات ، علیجاه شهربانویی ،
آخرین ویرایش: پنجشنبه 23 مهر 1394 11:39 ب.ظ

 

آژانس های تبلیغاتی و گونه شناسی آن در ایران

جمعه 17 مهر 1394 09:54 ب.ظنویسنده : علیجاه شهربانویی

 

هفت لایه آژانس های تبلیغاتی:
مقدمه: گاهی برای شرکت های سفارش دهنده تبلیغات، تشخیص اینکه به کدام آژانس تبلیغاتی مراجعه کنند، دشوار است. شاید به این جهت که ساختار و گونه های شرکت های تبلیغاتی در ایران برای مشتریانشان کمتر شناخته شده است. به همین جهت در این نوشتار سعی کرده ایم به لایه های مختلف شرکت های تبلیغاتی غالب در ایران بپردازیم.
۱- آژانس های مشاور: 

در حقیقت این آژانس ها نقش راهبری برنامه های بازاریابی و تبلیغاتی را بعهده دارند. وظیفه این آژانس های تبلیغاتی ارائه یک برنامه و یا کمپین تبلیغاتی و بازاریابی موثر با استفاده از بودجه و اهداف موجود است. معمولا نفرات اصلی این شرکت ها را متخصصین حوزه بازاریابی ، تبلیغات و برندینگ تشکیل می دهند که تجربه  و تسلط زیادی در برنامه ریزی دارند. آنها علاوه بر اشراف به کانال های ارتباطی بازاریابی ، کاملا باید با اصول و شیوه های متفاوت تبلیغاتی آشنا باشند. همچنین آنها باید بتوانند یک برنامه مدون را که تاثیر مستقیم ( و قابل اندازه گیری ) بر اهداف از پیش تعیین شده را دارد ارائه کرده و در صورت نیاز مشتری ، علاوه بر نظارت بر حسن اجرای آن و رفع اشکالات احتمالی در زمان اجرا، قدرت تحلیل بازخوردهای برنامه های تبلیغاتی را داشته باشند. در این آژانس های تبلیغاتی الزاما به جز ، ارائه پلن های تبلیغاتی که ریشه در تفکرات و مطالعه دقیق پژوهش های بازاریابی و تبلیغاتی دارد، تولیدات دیگر تبلیغاتی بچشم نمی خورد. اما همانگونه که مشخص است ، این آژانس ها به جهت اینکه نقش طراحی نقشه برنامه تبلیغاتی و تصویب بودجه بندی تبلیغات را دارند ، نقش بسیار مهمی در پیروزی و یا شکست یک مبارزه تبلیغاتی دارند. علاوه بر توانایی های برشمرده شده، متخصصین فعال در این نوع شرکت ها باید مجریان مختلف تبلیغاتی همکار و همچنین رسانه ها را به خوبی بشناسند تا در صورت نیاز و یا درخواست مشتری، مسوولیت اجرای برنامه را با برونسپاری پروژه به عهده گیرند.
برای مشاهده ادامه مطلب لطفا اینجا کلیک کنید. 

آژانس تبلیغاتی

برچسب ها: آژانس تبلیغاتی ، شرکت تبلیغاتی ، علیجاه شهربانویی ،
آخرین ویرایش: جمعه 17 مهر 1394 10:04 ب.ظ

 

استخدام نیروی ماهر در حوزه همکاری با آژانس تبلیغاتی تمام خدمات

جمعه 17 مهر 1394 01:24 ق.ظنویسنده : علیجاه شهربانویی

 

به یاری خداوند متعال و به لطف همراهی تیم  قدرتمند و منعطف و تجربه چندین ساله اینجانب در حوزه اجرایی تبلیغات ، درحال تاسیس یک شرکت تبلیغاتی تمام خدمات  و همکاری و استخدام نیروی متحصص و توامند در این زمینه هستم. فعالیت در عرصه بازاریابی و تبلیغات با نگاه علمی با یاری یک مجموعه توانمند و ارائه خدمات تاثیرگذار در این حوزه ، ماموریت این شرکت می باشد.
ارائه راهکارهای خلاق و طراحی برنامه های بازاریابی و تبلیغاتی مبتنی بر تفکرات علمی
ایجاد اتاق فکر قدرتمند و تیم اجرایی و هنری خلاق و ارائه تولیدات رسانه ای بکر و پرهیز از هرگونه کپی برداری
ارائه برنامه های مرتبط با رسانه مبتنی بر اهداف تبلیغاتی از پیش تعیین شده و پرهیز از رسانه فروشی
تشکیل تیم قدرتمند پژوهشی برای ارائه راهکارهای تبلیغاتی بر پایه پژوهش های بازاریابی و تبلیغاتی
ارائه سرویس های تبلیغاتی بر بستر مدیاهای نو
از اهداف اصلی این شرکت می باشد.
همچنین قرار گرفتن در میان ۵ شرکت بزرگ تبلیغاتی داخلی و ارائه خدمات بین المللی چه در عرصه همکاری با شرکت ها مطرح بین المللی تبلیغاتی و چه در ارائه راهکار به مشتریان بین المللی از چشم اندازهای این شرکت می باشد.
لذا در راستای موارد یاد شده ، از تمام دوستانی که در موارد فوق می توانند در این زمینه یاری رسان این مجموعه باشند و نسبت به همکاری تمام وقت از ابتدای آذر ماه سال جاری اقدام نمایند، دعوت به همکاری می گردد. برای روشن شدن بهتر ردیف های شغلی مورد نیاز (مدیر آتلیه، مدیر طراحی، مدیر بازاریابی و فروش، مدیر تولید، طراح گرافیک، تولیدگر محتوا، انیماتور، برنامه نویس و توسعه دهنده وب، مدیر حسابداری، کارشناس حسابداری، مدیر بخش ارتباط با مشتریان، کارشناس بخش ارتباط با مشتریان، کارشناس تحقیق بازار، کارشناس بازاریابی، کارشناس روابط عمومی، عکاس تبلیغاتی، مدیر داخلی، منشی مدیرعامل )، شرح آن در این لینک ارائه شده است.

استخدام در آژانس تبلیغاتی تمام خدمات

علیجاه شهربانویی  مشاور بازاریابی | مشاور برندینگ | مشاور تبلیغات
کانال تخصصی تبلیغات در تلگرام


برچسب ها: استخدام ، استخدام در شرکت تبلیغاتی ، استخدام در آژانس تبلیغاتی ، استخدام در کانون تبلیغاتی ، علیجاه شهربانویی ،
آخرین ویرایش: جمعه 17 مهر 1394 01:30 ق.ظ

 

دی دی بی ، آژانس تبلیغاتی شیک و شوخ طبع!

جمعه 10 مهر 1394 06:51 ب.ظنویسنده : علیجاه شهربانویی

 

شرکت تبلیغاتی دی دی بی ( DDB ): “بیل برنباخ”( Bill Bernbach ) و “ند دُویل” (Ned Doyle )، هر دو در شرکت تبلیغاتی قدیمی “گِرِی” (Grey Advertising) مشغول به کار بودند. در سال ۱۹۴۹ آنها با جدایی از شرکت خود با شخصی به نام “مک دین” (Mac Dane) یک تیم را تشکیل دادند و شرکت تبلیغاتی کوچکی را در منهتن تاسیس کردند و بدین صورت اساس شرکت تبلیغاتی “دویل دین برنباخ” یا به اختصار “دی دی بی ” پایه گذاری شد. ادامه مطلب

علیجاه شهربانویی  مشاور بازاریابی | مشاور برندینگ | مشاور تبلیغات 
 کانال تخصصی تبلیغات در تلگرام


برچسب ها: نقد تبلیغات ، بررسی تبلیغات ، بررسی آژانس تبلیغاتی ، بررسی شرکت تبلیغاتی ، دی دی بی ، علیجاه شهربانویی ،
آخرین ویرایش: جمعه 10 مهر 1394 06:52 ب.ظ

 

یک تبلیغ خلاق هم اکنون در کانال تبلیغات تلگرام

جمعه 10 مهر 1394 11:36 ق.ظنویسنده : علیجاه شهربانویی

 

هم اکنون یک تبلیغ زیبا برای تبلیغ بازها کاری از شرکت بین المللی DDB آماده کرده ایم. آن را در کانال تبلیغات  بر روی گوشی خود مشاهده بفرمایید.

https://telegram.me/alijahsh


در این کانال مطالبی در حوزه تبلیغات ، بازاریابی و برندینگ ارائه می شود.ارائه مطالب غیرتکراری،  جدید و محتوای تولید شده و غیر کپی هدف ما از ارائه این کانال است.


برچسب ها: تبلیغ ، تبلیغات ، تلگرام ، گروه تلگرام ، کانال تلگرام ، علیجاه شهربانویی ، کانال تبلیغات ،
آخرین ویرایش: جمعه 10 مهر 1394 11:58 ق.ظ

 

استقبال از یک رسانه تاثیرگذار : حقایقی در مورد اینستاگرام

چهارشنبه 8 مهر 1394 08:00 ب.ظنویسنده : علیجاه شهربانویی

 

پس از آنکه شبکه اجتماعی اینستاگرام پا به عرصه حیات گذاشت و  مورد توجه کاربران قرار گرفت ، سازمان ها و نهادها برآن شدند که از این ابزار خوب که بازار هدف آنها را پوشش می داد ، به عنوان یک رسانه عمومی جدید استفاده کرده و تبلیغات خود را در آن به معرض نمایش بگذارند. متاسفانه در ایران نیز شروع تبلیغات اینستاگرامی خیلی اصولی شروع نشد و در بعد قابل قبول آن طراحی کمپین هایی با موضوعات عکاسی و استفاده از هشتگ شرکت تبلیغ کننده مورد استفاده قرار گرفت که البته به جهت تکرار بیش از حد آن با کاهش استقبال عمومی مواجه شد. در رویکردی دیگر برخی کسب و کارها به تبلیغ مستقیم کالای خود می پرداختند و بسیار مستقیم از مشتری می خواستند که کالای آنها را بخرد. اما در شیوه ای کاملا فاجعه آمیز ، پروفایل های بسیار زرد که با شیوه های غیراخلاقی ، دنبال کننده پیدا کرده بودند، به تبلیغ مشتری های نه چندان مطرح با روشی نخ نما و غیر خلاق پرداختند.

اما لینکر

خانم اما لینیکر ، مدیر منطقه ی خاورمیانه و آفریقای شرکت تبلیغاتی لئو برنت

خانم اما لینیکر( Ema linaker ) مدیرمنطقه ی خاورمیانه و آفریقای  شرکت تبلیغاتی بین اللملی لئو برنت ، در نوشته ای جدید ( به تاریخ ۲۵ سپتامبر ۲۰۱۵ )  ، حقایقی را با ما در مورد این خاستگاه بازاریابی – اینستاگرام – به اشتراک می گذارد. امیدوارم خلاصه ی این مقاله مورد توجه فعالان تبلیغاتی کشور، مدیران بازاریابی و تبلیغات سازمان های گوناگون  و همه ی کسانی که علاقمند به تبلیغات به شیوه ی صحیح هستند، قرار گیرد.
لطفا ادامه این مطلب خواندنی را از 
اینجا مطالعه بفرمایید.
علیجاه شهربانویی  مشاور بازاریابی | مشاور برندینگ | مشاور تبلیغات 
 کانال تخصصی تبلیغات در تلگرام


برچسب ها: تبلیغات ، تبلیغ ، اینستاگرام ، تبلیغ اینستاگرام ، علیجاه شهربانویی ،
آخرین ویرایش: چهارشنبه 8 مهر 1394 08:11 ب.ظ

 

تاریخچه تبلیغات تجاری از گذشته تا امروز

جمعه 3 مهر 1394 09:11 ب.ظنویسنده : علیجاه شهربانویی

 
تاریخچه تبلیغات تجاری از گذشته تا امروز
دوران گذشته به ویژه در یونان، جارچیهای عمومی وظیفه اطلاع رسانی را انجام می دادند، آنان اخبار مهم و وقایع مورد علاقه مردم را انتشار و بابت آن کارمزد می گرفتند. آنان حتی اتحادیه ای نیز تشکیل داده بودند اما بعد از ۱۴۵۰ و اختراع ماشین چاپ به وسیله یوهان گوتنبرگ به تدریج و تقریباً طی ۳۰۰ سال تمام اروپا تحت تأثیر این صنعت قرار گرفت. با بسط و گسترش مطبوعات در اواسط قرن هفدهم، تبلیغات به صورت جدیدی برای اطلاع افراد باسواد رشد و کم کم شروع به پیشرفت کرد.

بسط و توسعه چاپ روز به روز بر تعداد روزنامه ها و مجله ها افزوده شد و اولین روزنامه در ایالات متحده به نام بوستون نیوزلتر در سال ۱۶۹۰ چاپ شد و در سال ۱۹۱۴ قریب ۱۵ هزار روزنامه و مجله در این کشور منتشر شد.
برای مشاهده ادامه مطلب لطفا اینجا کلیک کنید. 
علیجاه شهربانویی  مشاور بازاریابی | مشاور برندینگ | مشاور تبلیغات 

برچسب ها: تاریخچه تبلیغات ، درآمد تبلیغات ، هزینه تبلیغات ، علیجاه شهربانویی ،
آخرین ویرایش: جمعه 3 مهر 1394 09:18 ب.ظ

 

کانال تخصصی تبلیغات و برندینگ در تلگرام

جمعه 3 مهر 1394 02:10 ب.ظنویسنده : علیجاه شهربانویی

 

مدت تقریبا طولانی است که نرم افزار تلگرام جای خود را میان مخاطبان باز کرده است. تقریبا ارتباطات میان استفاده کنندگان از شبکه های مجازی به جهت وجود امکانات مطلوب و از آن مهم تر امنیت ، در انحصار این اپلیکیشن است. در همین راستا گروه هایی نیز در این شبکه ارتباطی ایجاد شده است که به طیف وسیعی از سلایق مخاطبان پاسخ می دهد.از گروه هایی خانوادگی تا تخصصی و علمی. اما عمده مشکل این گروه ها ، محدودیت تعداد اعضا و همچنین ارائه مطالب غیرمرتبط توسط برخی کاربران بود. با نیاز سنجی های انجام شده ، سازندگانتلگرام ، ایجاد یک سازو کار دیگر را در دستور کار قرار دادند. ایجاد کانال تلگرام که محدودیتی در افزایش تعداد اعضا ندارد و محتوا توسط مدیر یا مدیران گروه کنترل می شود، از ویژگی های مهم این سازو کار است که به فعالین در این نرم افزار کمک می کند تا با خاطری آسود به فعالیت های خود بپردازند.

تلگرام

گروه تخصصی در زمینه تبلیغات ، بازاریابی و برندینگ در تلگرام آغاز بکار کرد.

در همین راستا اینجانب به کمک همکارانم ، یک کانال تخصصی برای وب سایت راه اندازی کرده ایم که فقط در حوزه ” تبلیغات ، بازاریابی  و برندینگ ” به ارائه مطالب  و محتوای تولیدی ( غیر کپی و تکراری ) می پردازد. ارائه محتوای دست اول و نوع حداقل در فضای مجازی پارسی زبان، از اولیت های همکاران من در این گروه است. با استفاده از تجربه قبلی اینجانب  ( مانند مدیریت صفحه سان و علیجاه در فیس بوک ) و سایر دوستان در زمینه راه اندازی گروه های تخصصی در شبکه های اجتماعی استفاده از مطالب غیر ضروری و طولانی را از دستور کار خارج کرده ایم و نمی خواهیم با ارائه مطالب متعدد  ، شما را آزرده کنیم بلکه می خواهیم با ارائه محتوای تخصصی و با یاری شما عزیزان ، سهمی در ارتقاء این شاخه از دانش مدیریت برداریم. امیدواریم.

برای عضویت در این کانال تخصصی تلگرام می توانید از این لینک اقدام کنید.

علیجاه شهربانویی  مشاور بازاریابی | مشاور برندینگ | مشاور تبلیغات


برچسب ها: تلگرام ، گروه تبلیغات تلگرام ، گروه تخصصی تلگرام ، کانال تلگرام ، کانال تبلیغات تلگرام ، علیجاه شهربانویی ،
آخرین ویرایش: جمعه 3 مهر 1394 02:22 ب.ظ